بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟

در بازار آشفته دستگاه های تصفیه آب خانگی ، با توجه به عدم وجود نظارت کافی ، وجود کالاهای تقلبی و بی کیفیت در بازار ( به وفور! ) و عدم امکان آزمایش آب توسط مشتریان ، متاسفانه راه برای سودجویان این حوزه ، کاملاً باز است! بسیاری از مشتریان این سوال برایشان پیش می آید که بین این همه برند موجود در بازار ، بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟

برای رسیدن به پاسخ به این سوال، به چند روش معمول کلاهبرداری در بازار این محصول اشاره می کنیم:

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟

۱ – تماس با شما از طرف اداره آب و فاضلاب و یا سازمان بهداشت جهانی!
متاسفانه برخی از این سودجویان ، طی تماس تلفنی با مشتری ، خود را نماینده سازمان بهداشت جهانی و یا اداره آب و فاضلاب معرفی کرده و اعلام می کنند در منطقه شما دستگاه های تصفیه آب دولتی عرضه می شود. سپس یک دستگاه بسیار بی کیفیت و ناکارآمد را با قیمتی نه چندان ارزان به شما می فروشند.

۲ – پوشاندن بخش بالایی دستگاه توسط یک کاور فلزی:
گاهی برای مخفی نمودن فیلترهای تقلبی و یا خالی! از یک کاور فلزی ارزان قیمت استفاده می شود و دستگاه سه مرحله ای به عنوان دستگاه شش مرحله ای RO ، به فروش می رسد. حتی الامکان سعی کنید از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی که فیلترهای به کار رفته داخل آن مشخص نیست، خودداری نمایید.

۳ – دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای قلابی:
برخی از این کلاهبرداران، بعد از فیلترهای مراحل ۱ و ۲ و ۳ ، سه عدد فیلتر کربن بلاک و یا مینرال را پشت سر هم قرار می دهند و دستگاه را به عنوان تصفیه آب شش مرحله ای به شما می فروشند. در صورتی که فیلترهای پست کربن و مینرال تنها در دستگاه های RO ، کارایی دارند. حتماً از فروشنده در مورد مراحل دستگاه و کارایی هر کدام سوال کنید.

۴ – ممبرین آمریکایی قلابی!
متاسفانه اکثر دستگاه های ساخت چین و تایوان موجود در بازار عنوان می کنند که ممبرین دستگاه ( همان فیلتر اصلی RO ) ، برند فیلمتک و ساخت آمریکاست. اما فقط از مدل تقلبی این برند در دستگاه استفاده شده است. تنها راه مشخص شدن اصالت فیلتر ممبرین ، ارائه ی آب به آزمایشگاه است ( و نه آزمایش با سختی سنج الکتریکی در محل ) و این روش برای مشتریان به دلیل هزینه ی بالا امکان پذیر نیست. همین موضوع راه را برای سودجویی این افراد بیشتر باز کرده است.

بهترین مارک فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین مارک فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی


راه های تشخیص بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی

با توجه به نکاتی که در بالا عنوان شد برای خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی می بایست از موارد زیر اطمینان حاصل نمایید:

۱- به برندهای ساخت چین و تایوان اعتماد نکنید:
ممکن است کشور چین و یا تایوان کالاهای باکیفیتی نیز تولید کنند، اما با وضعیت فعلی بازار ایران بسیاری از برندهای موجود تقلبی بوده و تنها قطعات بی کیفیتی هستند که در یک کارگاه داخل ایران به هم مونتاژ می شوند. پس بهترین کار خرید یک مارک اروپایی دارای استاندارد بین المللی است.

۲- از اصالت برند اروپایی مربوطه اطمینان حاصل کنید:
با چند راه ساده می توانید از وجود برند و اعتبار آن مطمئن شوید. اول اینکه به انگلیسی در گوگل سرچ کنید. با بررسی سایت شرکت اصلی تولید کننده دستگاه و تحقیق در مورد آن مارک داخل اینترنت ( البته به انگلیسی ) ، تا حد زیادی نسبت به آن برند مطمئن خواهید شد. بعد از اطمینان از کیفیت آن برند، در صورتی که به فروشنده آن کالا در ایران اطمینان نداشته باشید ، به راحتی می توانید به شرکت اصلی ایمیلی بفرستید ( به زبان انگلیسی و متنی رسمی ) و از آنها در مورد وجود یا عدم وجود نماینده شان در ایران سوال کنید. نکته ی دیگری که می توانید بررسی کنید هک شدن کلمه ی MADE IN … روی دستگاه است. چاپ و الصاق لیبل کار آسانی است. دستگاه هایی که به عنوان مثال با برچسب MADE IN ITALY به فروش می رسند  ،احتمال تقلبی بودنشان هست! اما وقتی این عبارت روی بدنه ی دستگاه هک شده باشد و چاپ نباشد، امکان تقلب در آن به طور کامل از بین می رود.

در مورد مارک دستگاه تصفیه آب خانگی مورد نظرتان در گوگل تحقیق کنید!

در مورد مارک دستگاه تصفیه آب خانگی مورد نظرتان در گوگل تحقیق کنید

۳- به استانداردهای دستگاه دقت کنید:
به این موضوع خیلی جدی اهمیت دهید که قطعات دستگاه ، استانداردهای بین المللی آب آشامیدنی و همچنین گواهینامه های مربوط به کیفیت را داشته باشند. بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی مسلماً استانداردها و گواهینامه ی مربوطه را داراست.

گواهینامه ها و استانداردهای یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب

گواهینامه ها و استانداردهای یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب


 لینک های مرتبط:

دستگاه تصفیه اب ” , ” فیلتر تصفیه آب ” , ” زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” تصفیه آب خانگی رومیزی “, ” نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” فروش عمده دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی خوب است یا بد؟ ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی ارزان قیمت ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی