کانال پیش ساخته آب

سایر محصولات شرکت …

کانال پیش ساخته آب چیست؟

کانالهای پیش ساخته هدایت آبهای سطحی که در بازار از آنها به عنوان گاتر پیش ساخته ، ترنچ و … نیز نام می برند، به مجموعه ی یک بدنه ی پلاستیکی آبرو همراه با انواع گریتینگ گالوانیزه ، کامپوزیتی ، چدن ، استیل ، PVC ، پلی آمید ، PP و … گفته می شود. کانالهای پیشساخته برای جمع آوری آب باران یا آب های سطحی حاصل از شستشو در کف محوطه هایی چون ، پارکینگ ، موتورخانه ، دور استخر ، زیر دوش ها ، کف شور خطی در سرویس های بهداشتی ، بام ، تراس ، روف گاردن ، سوله کارخانجات ، فضاهای تاسیساتی ، خیابان های شهری ، کارواش ، آشپزخانه صنعتی و … کاربرد دارند.

171_09484


برندهای کانال پیش ساخته آب

در ایران دو برند اروپایی در زمینه ی کانال های پیش ساخته موجود است. نیکول فرانسه ( nicoll ) و هاراتون آلمان ( hauraton ). هر دو این برندها تحت استاندارد EN1433 اروپا در کلاس های مختلف وزنی طبقه بندی می شوند. گروه راتین نماینده رسمی فروش محصولات این دو شرکت می باشد.

3e92fc1


استاندارد کانال پیش ساخته آب

استاندارد EN1433 اروپا کانالهای پیش ساخته را به شاخه های زیر دسته بندی می کند:

A15 : حداکثر یک و نیم تن مقاومت ، مناسب برای فضاهای با تردد عابر
B125: دوازده و نیم تن مقاومت ، مناسب برای فضاهای داخلی پارکینگ و محوطه های با ترافیک سبک
C250:  بیست و پنج در دو زیر شاخته HD و معمولی ، مناسب برای رمپ پارکینگ و فضاهای پر تردد ، همچنین خیابان های شهری

کلاس هایی که نامبرده شد در ایران موجود است. کلاس های دیگری از جمله D400 ، E600 و F900 نیز تولید می شود که کاربری های خاص مثل بنادر ، لنگرگاه ها یا آشیانه هواپیما دارند.

Prefabricated-inner-surface-water-channels


ابعاد کانال پیش ساخته

کانالهای پیش ساخته نیکول فرانسه و هاراتون آلمان در سایزهای زیر تولید می شوند که البته بسته به نوع گریتینگ به کار رفته برای فضاهای مختلف و کاربری های گوناگون پیشنهاد می شوند:

عرض ( میلیمتر )

ارتفاع ( میلیمتر )

طول ( متر )

۱۳۶

۵۵

شاخه های یک متری و سه متری

۱۳۶

۶۰

۰٫۵

۱۳۶

۹۸

۱

۱۳۶

۱۱۵

۱

۲۰۸

۱۴۲

۱

۱۶۰

۷۵ – ۹۵ – ۱۵۰ – ۲۰۰

۱

۲۵۶

۱۸۵ – ۱۰۰

۱

اتصالات کانال پیش ساخته آب

برای اتصال کانالهای پیش ساخته هدایت آب به لوله فاضلاب می توان از انواع واسطه خروجی کف ، جانب و یا انتهایی استفاده کرد. کانالها در ماژول های یک متری به یکدیگر به صورت نری مادگی متصل می شوند. برای آب بندی درزها از چسب پلی اورتان استفاده می شود. برای اتصال بعضی از مدلهای کانال پیش ساخته نیاز به یک قطعه واسطه داریم. باری اتصال کاناهای به یکدیگر به صورت L یا T در اکثر مدلها نیاز به قطعه ی اضافه ای نیست و خود کانالها این قابلیت را دارند که از بدنه با ایجاد سوراخ به کانال بعدی متصل شوند.

Accessories-for-pre-made-water-channel