زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعویض به موقع فیلترها در دستگاه تصفیه آب خانگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کارایی ، طول عمر دستگاه و کیفیت آب آشامیدنی کاملاً به تعویض فیلترها در زمان صحیح، بستگی دارد. در صورتی که فیلترهای مراحل ۱ ، ۲ و ۳ دستگاه به موقع عوض نشوند، آلودگی ها وارد فیلتر ممبران شده و از عمر آن را کاهش می دهند. فیلتر ممبران قلب دستگاه تصفیه آب محسوب می شود و در صورتی که آسیب ببیند کیفیت آب آشامیدنی به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی به نوع آن دستگاه بستگی دارد:

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را به خاطر داشته باشید…


زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای مدل DP-F RO

فیلترهای تصفیه آب مخصوص دستگاه 6مرحله ای ROفیلتر مرحله ۱ ( پلی پروپیلن ۵ میکرون ) : این فیلتر می بایست هر سه ماه یک بار تعویض گردد.
فیلتر مرحله ۲ ( کربن گرانول ) : عمر این فیلتر نهایتاً ۶ ماه می باشد.
فیلتر مرحله ۳ ( کربن بلاک ) : این فیلتر نیز هر ۶ ماه یک بار می بایست عوض شود.
فیلتر مرحله ۴ ( ممبران ) : این فیلتر در زمان تعویض فیلترهای مراحل ۱ و ۲ و ۳ بازدید می شود و عمر آن بسته به میزان آلودگی و مصرف آب ، می تواند بین ۱۲ الی ۱۸ ماه باشد.
فیلتر مرحله ۵ ( پست کربن ) : این فیلتر نیز بین ۶ الی ۱۲ ماه یک بار تعویض می گردد.
فیلتر مرحله ۶ ( مینرال ) : عمر این فیلتر نیز بین ۶ الی ۱۲ ماه است.

.

.

.


زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای آنتی باکتریال مدل DP-F RO SANIC

دستگاه تصفیه ابفیلتر مرحله ۱ ( پلی پروپیلن ۲۵ میکرون آنتی باکتریال ) : این فیلتر می بایست هر شش ماه یک بار تعویض گردد.
فیلتر مرحله ۲ ( پلی پروپیلن ۵ میکرون آنتی باکتریال ) : عمر این فیلتر نیز ۶ ماه می باشد.
فیلتر مرحله ۳ ( کربن بلاک ) : این فیلتر نیز هر ۶ ماه یک بار می بایست عوض شود.
فیلتر مرحله ۴ ( ممبران ) : این فیلتر در زمان تعویض فیلترهای مراحل ۱ و ۲ و ۳ بازدید می شود و عمر آن بسته به میزان آلودگی و مصرف آب ، می تواند بین ۱۲ الی ۱۸ ماه باشد. ( در مدل های آنتی باکتریال البته عمر فیلتر ممبران به نسبت مدل های معمولی بالاتر خواهد بود. )
فیلتر مرحله ۵ ( پست کربن ) : این فیلتر نیز بین ۶ الی ۱۲ ماه یک بار تعویض می گردد.
فیلتر مرحله ۶ ( مینرال ) : عمر این فیلتر نیز بین ۶ الی ۱۲ ماه است.

.

.

.

زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب مسافرتی مدل ۱*۲ و سه مرحله ای ، همچنین تصفیه آب های روسینکی نیز بسته به میزان مصرف و آلودگی آب بین ۳ الی ۶ ماه می باشد.


زمان تعویض کریستال های پلی فسفات تصفیه آب های مخصوص پکیج

سختی گیرتصفیه آب های مخصوص پکیج که عمل سختی گیری را انجام می دهند در دو مدل ” پر شده با کریستال پلی فسفات ” و ” کارتریجی ” عرضه می شوند. در هر دو حالت ما نیاز داریم بسته به میزان سختی آب منطقه بین ۳ الی ۶ ماه یک بار، کریستال های پلی فسفات را تعویض کنیم. این امر می تواند با تخلیه و شارژ مجدد پلی فسفات انجام گیرد. همچنین می توان کارتریج پلی فسفات را کاملاً عوض نمود. در مورد فیلترهای پلی فسفات مخصوص ماشین لباسشویی نیز کریستال های داخل هوزینگ را در همین مدت زمان، تخلیه و با کریستال جدید جایگزین می نماییم.

.

.

.

.

.


زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پشت یخچال

تصفیه آب یخچالفیلترهای پشت یخچالی در دو مدل کربن گرانول و کربن بلاک ، بهتر است بین ۳ الی ۶ ماه یک بار تعویض شوند. اما باید در نظر داشت مدل کربن بلاک چه از نظر عمر مفید ، چه از نظر کیفیت آب ، عملکرد بهتری نسبت به کربن گرانول دارد. تعویض به موقع فیلتر پشت یخچال باعث محافظت از فیتلر تصفیه آب درونی یخچال خواهد شد. همچنین به جای استفاده از فیلتر پشت یخچالی، در صورتی که دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی ، به یخچال فریزر نزدیک باشد (فاصله یک الی یک و نیم متر) ، می توان یک انشعاب از دستگاه تصفیه آب به یخچال گرفت.

.

.

.

.


لینک های مرتبط:  ” نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی خوب است یا بد؟ ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی جدید ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی ارزان قیمت ” , ” دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” فیلم آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی